Publikováno: 23. 5. 2024

Nejlepší žáci certifikovaných členských škol ČSZE, zaměřených na energetiku a elektrotechniku, převzali dnes ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT ČR ocenění za úspěšnou reprezentaci školy, které je každoročně udělováno na základě nominace podle interních kritérií.  

Společně s oceněnými žáky se slavnostního aktu zúčastnili ředitelé členských škol. Ocenění předávali kromě ředitele ČSZE Richarda Vidličky, vrchní ředitel sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jan Mareš, státní tajemník Ondřej Andrys. Slavnostního ceremoniálu se také zúčastnil ministerský rada Petr Husník a za významné zaměstnavatele v energetice ze společnosti ČEZ. a. s. Martin Klacián a E.ON Česká republika, s.r.o. David Skopal.

Tento rok byli nově oceněni pedagogičtí pracovníci našich členských škol za přínos v energetickém školství. Cenu z rukou ředitele Svazu Richarda Vidličky a ministerského rady Petra Husníka převzali Oldřich Životský ze Střední školy elektrotechnické a energetické v Sokolnicích a Bohumír Sobotka ze Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni.

Setkání zástupců škol  na MŠMT pokračovalo společným jednáním se členy Pracovní skupiny pro odborné vzdělávání o aktuální problematice energetického školství. Součástí programu pro žáky byla možnost navštívit Štefánikovu hvězdárnu.