Publikováno 20. 1. 2023

Pražská energetika vyhodnotila první fázi svého úsporného programu pro zákazníky s názvem Prémie. Domácnost, která v zimní topné sezóně meziročně sníží svoji spotřebu elektřiny, dostane od PRE finanční prémii. Zapojit do akce se mohli zákazníci tak, že během první poloviny listopadu pořídili digitální fotografii svého elektroměru, ze které byl zřejmý stav elektroměru, a fotografii nahráli do speciální webové aplikace.

Do půlnoci z 15. na 16. listopadu, kdy byla možnost zapojit se do motivačního programu uzavřena, odeslalo fotku svého elektroměru dohromady 58 818 klientů s celkem 64 360 odběrnými místy. Nárok na zapojení do programu mělo přibližně 500 tisíc domácností. Celkem tedy možnosti zapojit se do pobídkové akce využilo více než 10 % oprávněných zákazníků.

„Považujeme za úspěch, že se do programu zapojilo tak velké množství domácností. Oslovili jsme je s nabídkou účasti prostřednictvím médií, reklamní kampaně a také adresně elektronickou poštou a SMS zprávami. Ukazuje se, že lidé mají o úspory energií veliký zájem,“ uvedl při skončení první fáze programu generální ředitel PRE Pavel Elis.

Nyní mají zákaznici PRE až do konce března 2023 příležitost k tomu, aby dosáhli během zimní topné sezóny úspory při spotřebě elektrické energie. Od 1. do 15. dubna 2023 pak bude následovat druhá fáze, kdy bude podobně nahrána fotografie se stavem elektroměru na konci zimní sezóny na webový portál www.pre.cz/premie

Více informací naleznete zde