aktuality

PRE zprovoznila již 500. dobíjecí stanici pro elektromobily

27. 1. 2023

Pražská energetika dosáhla v minulých dnech významného milníku, když ve své síti PREpoint zprovoznila již 500. veřejnou dobíjecí stanici. Celý rok 2022 byl z hlediska tempa výstavby doslova rekordní, firma loni otevřela téměř 200 nových veřejných dobíjecích stanic, což představuje meziroční nárůst…více

V příštích 10 letech nabere ČEZ do jádra cca 2 600 lidí

26. 1. 2023

V průběhu roku 2022 největší česká energetika nabrala celkem 1 212 nových pracovníků, tedy podobně jako o rok dříve. Každý šestý nově příchozí nastoupil do oblasti jádra, které přilákalo oproti roku 2021 i více žen. V příštích deseti letech ČEZ nabere do stávajících jaderných elektráren a do týmů...více

Do motivačního programu k úsporám elektřiny se přihlásilo 59 tisíc zákazníků PRE

20. 1. 2023

Pražská energetika vyhodnotila první fázi svého úsporného programu pro zákazníky s názvem Prémie. Domácnost, která v zimní topné sezóně meziročně sníží svoji spotřebu elektřiny, dostane od PRE finanční prémii. Zapojit do akce se mohli zákazníci tak...více

Elektrárna Chvaletice vloni vyrobila rekordní množství elektřiny

11. 1. 2023

Hnědouhelná Elektrárna Chvaletice vyrobila v loňském roce 4,9 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Vytvořila tak svůj nový provozní rekord, který odpovídá téměř sedmi procentům celkové spotřeby České republiky...více

České jádro dodalo nejvíc elektřiny v historii

2. 1. 2023

České jaderné elektrárny vyrobily v roce 2022 rekordní množství energie. Do přenosové sítě dodaly téměř 31 TWh elektřiny, o 110 000 megawatthodin více než v předchozím roce. Ušetřily tak přibližně 22,5 milionů tun oxidu uhličitého. Rekordní výroba je výsledkem řady...více

Rozhovor s ředitelem Českého svazu zaměstnavatelů v energetice Richardem Vidličkou

13. 12. 2022

„Tržní mechanismy nejsou vždy dostatečným řešením a nedávné geopolitické problémy spojené s konfliktem na Ukrajině nás postavily před novou realitu“...více.

TZ ČSZE – Kolektivní smlouva vyššího stupně – Dodatek č. 6

6. 12. 2022

Zaměstnavatelé a zaměstnanci v energetice se dohodli na dodatku ke Kolektivní smlouvě vyššího stupně…více.

 
 
 
Temelín optimalizuje svůj provoz. Do přenosové soustavy dodává historicky nejvíc elektřiny.

22. 11. 2022

Historicky nejvyšších výkonů dosahuje v těchto dnech Jaderná elektrárna Temelín. Pomáhá tomu chladné počasí, ale především předchozí modernizace a dobré provozní nastavení. Vyšší výkony se navíc kryjí s obdobím vyšší spotřeby...více.

PRE otevřela na Praze 11 unikátní dobíjecí HUB. Poprvé k dobíjení využívá úložiště z použitých baterií vozů ŠKODA Enyaq.

22. 11. 2022

Pražská energetika ve spolupráci se Škoda Auto DigiLab otevřela na Praze 11 unikátní dobíjecí HUB poprvé k dobíjení využívá také energetické úložiště sestavené z použitých baterií vozů ŠKODA Enyaq…více.

PRE podporuje úsporná opatření, provádí je i u sebe – na provozu svých budov ušetří až 20% energií ročně

8. 11. 2022

Pražská energetika sníží energetickou náročnost svých budov. Zejména jde o regulaci a modernizaci vytápění a osvětlení. Motivem ke snížení spotřeby energií je nejen úspora nákladů, ale především snaha přispět ke stabilitě dodávek energií v zimním období a ke snížení závislosti na fosilních zdrojích…více.

Za 10 minut nabito! ČEZ rozjíždí výstavbu ultrarychlých dobíjecích stanic pro elektromobily

24. 10. 2022

Jako na klasické benzinové pumpě! Déle se nezdrží řidiči elektromobilů čerpající energii u nových ultrarychlých stojanů ČEZ s výkony 225 nebo 300 kW. Ty vyrostly u dálnic D1, D5 a D35, kde nahradily stanice nižších výkonů. Brzy budou k dispozici i na dalších frekventovaných místech...více.

V Dukovanech vyvezli palivo z reaktoru třetího výrobního bloku a provádí kontrolu reaktoru a bezpečnostních systémů

14. 10. 2022

Bez paliva je od středečního večera reaktor třetího výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, které energetici vyvezli z důvodu plánovaných údržbových prací bezpečnostních systémů a pro vnější kontrolu reaktoru. Vyvážka všech 349 palivových...více.

TZ EGÚ Brno – energetici se shodují na nutnosti snížit závislost na dodávce energií z Ruska

11. 10. 2022

Válka na Ukrajině a probíhající energetická krize nutí evropské lídry k urychlení snížení závislosti na ruském plynu a také přehodnocení transformace energetiky. O budoucím vývoji
dekarbonizace, volného trhu s energiemi a roli plynu při výrobě elektřiny a tepla...více.

Vize Skupiny ČEZ

10. 10. 2022

Posláním Skupiny ČEZ je zajišťovat bezpečnou, spolehlivou a pozitivní energii zákazníkům i celé společnosti. Vizí Skupiny ČEZ je přinášet inovace pro řešení energetických potřeb a přispívat k vyšší kvalitě života…více.

63. Mezinárodní strojírenský veletrh a účast ČSZE

7. 10. 2022

ČSZE se zúčastnil 63. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V rámci doprovodného programu zorganizoval dvě odborné konference…více.

Energetici v Dukovanech opět zvyšují efektivitu výroby a dodávku bezemisní energie

26. 9. 2022

Přínos v podobě 2 385 MWh/rok navíc vyrobené elektrické energie získají energetici v Jaderné elektrárně Dukovany díky náhradě ručních armatur zimních ochran chladicích věží za elektricky a dálkově ovládané…více.

Sev.en Energy vstupuje do solární energetiky

15. 9. 2022

Skupina Sev.en Energy připravuje na Mostecku pět projektů nových fotovoltaických elektráren. Druhý největší producent elektřiny v ČR tak aktivně vstupuje do moderního energetického odvětví. Svoji stávající a aktuálně zcela vytíženou výrobní kapacitu v uhelných elektrárnách tím rozšíří o dalších 130 MW z obnovitelných zdrojů…více.

Přicházející studená fronta zahájí topnou sezónu

14. 9. 2022

Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje v dalších dnech postupně citelné ochlazení až pod průměrnou denní teplotu 10 °C, se teplárny připravují podle místních klimatických podmínek na zahájení vytápění. Někde se začne topit již ve čtvrtek, do pondělí se bude zřejmě topit všude…více.

Odstávka druhého temelínského bloku skončila

13. 9. 2022

Dnes začal druhý temelínský blok vyrábět elektřinu. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili po výměně čtvrtiny palivových souborů…více.

V Temelíně zavezli palivové soubory do reaktoru druhého bloku 

30. 8. 2022

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného druhého bloku. Manipulace trvaly necelé čtyři dny. Plánovaná odstávka druhého bloku je v závěrečné třetině a energetici aktuálně připravují zpětnou montáž reaktoru...více.

V elektrárně Poříčí unikl čpavek, naštěstí pouze cvičně

12. 8. 2022

Pravidelné havarijní cvičení absolvovali zaměstnanci v elektrárně v Trutnově Poříčí. Tentokrát cvičně unikl čpavek. Možnost vyzkoušet si mimořádnou událost prověřila zaměstnance i záchranáře. A všichni obstáli na výbornou...více.

Teplárna Otrokovice dokončila výstavbu akumulátoru

3. 8. 2022

Teplárna Otrokovice dokončila projekt využití odpadního tepla s akumulací ve Zlíně – Malenovicích. Díky tomu bude možné využít dostupné odpadní teplo, dojde ke snížení tepelných ztrát na rozvodech a k poklesu emisí CO2...více.

Zástupci firem apelují na vládu kvůli vysoké ceně energie a plynu

20. 7. 2022

Na včerejší dlouho odkládané schůzce ekonomických ministrů a sociálních partnerů zdůraznili zástupci zaměstnavatelů nutnost zajištění dodávek plynu a zavedení opatření na zmírnění dopadů vysokých cen elektřiny a plynu podle Dočasného krizového rámce. Je to zásadní řešení pro firmy postižené dopadem vysokých cen plynu. Žádné jiné opatření, které zatím bylo přijato nebo se o něm uvažuje, totiž zdražování plynu pro firmy neřeší...více.

PRE podepsala memorandum s Prahou a ŠKODA AUTO, které výrazně pomůže rozvoji elektromobility v hlavním městě

18. 7. 2022

Pražská energetika se stala společně s Prahou a ŠKODA AUTO jedním ze signatářů memoranda o spolupráci při výstavbě nabíjecí infrastruktury na území hlavního města. Všechny strany se v něm zavázaly k vybudování 100 ultrarychlých dobíjecích stanic HPC...více.

13. ročník konference ICOLIM 

10. 7. 2022

Od roku 1992 pravidelně organizuje Live Working Association (LWA) konference pro podporu a rozvoj metod v oblasti prací pod napětím – Mezinárodní konference o údržbě a práci na elektrickém zařízení pod napětím, pod názvem ICOLIM...více.

TZ TSČR – Zahrnutí tepláren do sektorové daně by ohrozilo jejich modernizační investice

7. 7. 2022

Na politické úrovni probíhá diskuse o možném zavedení speciální daně pro energetické firmy, tzv. sektorové daně. Teplárenství však prochází velmi složitým obdobím, kdy se musí vyrovnávat s dopady aktuální energetické krize a...více.

TZ ČEZ – ČEZ jako první česká firma získal certifikát pro své klimatické cíle 

27. 6. 2022

Plán Skupiny ČEZ snížit emise z výroby elektřiny na polovinu do roku 2030 posvětila celosvětově uznávaná odborná iniciativa SBTi…více.

TZ SYSTERM, s.r.o. – 12. ročník mezinárodní soutěže O pohár SYSTHERM, 4. ročník mezinárodní soutěže O křišťálovou kouli SYSTHERM 

16. 6. 2022

SOŠ a SOU Sušice uspořádala společně s generálním partnerem společností SYSTHERM tradiční soutěže odborných dovedností, mimo jiné pod záštitou ČSZE. Celou TZ naleznete zde.

ENERGETIKA KOLEM NÁS – nová publikace ČSZE

14. 6. 2022

Publikace s interaktivními prvky v podobě QR kódů, která uživateli umožní moderní formou nahlédnout do tajů současné energetiky…více.

TZ ČEPS – ČEPS se jako první provozovatel přenosové soustavy připojila k platformě PICASSO

3. 6. 2022

Mezinárodní platforma PICASSO pro přeshraniční výměnu regulační energie byla spuštěna 1. června 2022. Jako první se k ní připojila společnost ČEPS…více.

Svaz průmyslu a dopravy ČR u příležitosti českého předsednictví v Radě EU hostí klíčové zasedání Konfederace evropského podnikání BusinessEurope

31. 5. 2022

V Praze uvítá od 2. do 3. 6. na více než 100 prezidentů, generálních ředitelů a stálých delegátů 40 evropských průmyslových svazů z 35 zemí Evropy. Projednají aktuální témata a priority byznysu pro následující půlrok. Celá tisková zpráva zde. 

Ocenění nejlepších žáků elektrotechnických škol ČSZE za školní rok 2021/2022

27. 5. 2022

Tradiční Ocenění nejlepších žáků elektrotechnických škol ČSZE se uskutečnilo dne 26. května 2022 v prostorách Velkého zrcadlového sálu Ministerstva školství ČR…více.

Dohoda o spolupráci

19. 5. 2022

Ředitel ČSZE Richard Vidlička a hejtman Jan Grolich podepsali dohodu o spolupráci mezi Jihomoravských krajem a SŠEE Sokolnice…více.

Stánek ČSZE na veletrhu AMPER 2022

17. 5. 2022

Srdečně Vás zveme k návštěvě stánku Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, který naleznete v pavilonu P, č. 3.31 na brněnském Výstavišti…více.

TZ ČEPS a ČEZ Distribuce – Součinnost při řešení krizové situace

11. 5. 2022

Výpadek dodávek elektrické energie byl námětem cvičení ČEPS a ČEZ Distribuce. Organizace při něm ověřovaly akceschopnost, reakci a součinnost svých dispečinků…více.

TZ ČEZ – Energetici na Slapech usadili na své místo 60tunový turbínový blok

9. 5. 2022

Po skončení oprav se zvýší účinnost této části elektrárny o cca 4 procenta, což přinese nárůst roční produkce o 10 milionů kWh…více.

TZ ČEZ – Elektrárna Dukovany II se připravuje na plně digitální projekt

24. 4. 2022

Novou metodu řízení projektu využívají odborníci při stavbě nové administrativní budovy v Dukovanech. Je postavena na digitalizaci řady činností při řízení projektu…více.

FEL mění název na FEIL

8. 4. 2022

Fakulta elektrotechnická nově ponese název Fakulta elektrotechnická a informatická ČVUT v Praze. FEIL klade větší důraz na to, že zde působí nejlepší informatici v ČR…více.

TZ ČEPS – Žebříčková regulace mění princip řízení přenosové soustavy

1. 4. 2022

Společnost ČEPS provedla významnou změnu v řízení sekundární regulace na tzv. žebříčkové řízení, kdy se rozhodujícím faktorem je cena regulační energie dané nabídky…více.

Dohoda o spolupráci

17. 3. 2022

Ředitel ČSZE Richard Vidlička a hejtman Ivo Vondrák podepsali dohodu o spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a SŠ elektrotechnickou, Ostrava…více.

TZ ČEPS – Přenosové sítě Ukrajiny a Moldavska byly úspěšně synchronizovány se soustavami kontinentální Evropy

16. 3. 2022

Provozovatelé přenosových soustav kontinentální Evropy úspěšně zahájili zkušební synchronizaci přenosových soustav Ukrajiny a Moldavska…více.

Pracovní setkání zástupců ZZES a ČSZE

4. 3. 2022

V rámci zintenzivnění spolupráce se Zväzom zamestnavatel’ov energetiky Slovenska se uskutečnilo společné setkání obou zástupců svazů…více.

TZ ČEPS – Evropská síť provozovatelů přenosových soustav intenzivně jedná o nouzové synchronizaci Ukrajiny a Moldavska

3. 3. 2022

ENTSO-E vede s Ukrajinou a Moldavskem intenzivní jednání s cílem zjistit rozsah nezbytných opatření, která pomohou zachovat spolehlivý provoz elektrizačních sítí…více.

XXVII. ročník Mezinárodní přehlídka odborných dovedností žáků elektrotechnických škol

24. 2. 2022

Za podpory Českého svazu zaměstnavatelů v energetice se konala tradiční soutěž v Chomutově. Více informací a video spot můžete zhlédnout zde.

Energetici a bankéři se dohodli na spolupráci

21. 2. 2022

ČSZE a Česká bankovní asociace podepsaly memorandum o spolupráci, které se soustředí především na otázky udržitelného rozvoje a jeho financování…více.

OMEXOM GA Energo a výstavba náhradní přenosové trasy

10. 2. 2022

Náhradní přenosovou trasu v délce 3 150 metrů vyprojektovali a postavili během 28 dnů zaměstnanci společnosti OMEXOM GA Energo…více.

ČEPS uvedla do provozu vedení V497 poškozené tornádem  

1. 2. 2022

Provozovatel přenosové soustavy dokončil opravu a uvedl do provozu vedení V497 mezi transformovnami Sokolnice v Jihomoravském kraji a Stupava na Slovensku…více.

Odborná konference „Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a střední Evropě“

31. 1. 2022

17. ročník odborné konference se koná za podpory Českého svazu zaměstnavatelů v energetice a to dne 22. 3. 2022 v Brně…více.

ISSA – příspěvek do brožury k problematice BOZP

18. 1. 2022

V současné době ISSA připravuje brožuru k tématu „Near Miss“. Na zpracování příspěvku do této brožury se podílela Pracovní skupina BOZP při ČSZE…více.

Svaz průmyslu a dopravy ČR – COVID-19 – aktuální platná opatření

17. 1. 2022

V návaznosti na usnesení vlády z pátku 14. 1. 2022 připravil SP ČR aktuální pohled na vydaná mimořádná opatření. Dokument s komentářem k platným opatřením naleznete zde. 

Mezinárodní přehlídka odborných dovedností žáků elektrotechnických škol

15. 1. 2022

V termínu 21. – 23. února 2022 vyhlašuje ESOZ a ČSZE již 27. ročník Mezinárodní přehlídky odborných dovedností žáků elektrotechnických škol…více.

Unikátní preventivní program ČSRES

7. 1. 2022

ČSRES připravilo pro děti preventivní program jehož koncept a program je detailně promyšlen a připraven ve spolupráci s odborníky a bezpečnostními specialisty na energetiku…více.

Mezinárodní robotická soutěž – SOUE Plzeň

7. 1. 2022

„ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2022“ je robotická soutěž, která se koná v termínu 28. 2. – 3. 3. 2022 v Plzni. Soutěž vyhlašuje Plzeňský kraj, úzce spolupracuje SOUE Plzeň…více.

Výměna regulační energie v Evropě bude spravována softwarem z ČEPS

14. 12. 2021

Společnost ČEPS zahájila implementaci centrálního nástroje, který bude spravovat přeshraniční kapacitu pro výměnu regulační energie provozovatelů PS v Evropě. Celá zpráva zde.

Třicet let ČSZE

10. 12. 2021

Český svaz zaměstnavatelů v energetice připravil souhrnný materiál, který představuje působení ČSZE v oblasti energetiky, teplárenství a odborného školství…více.

Kolektivní smlouva vyššího stupně – Dodatek č. 5

2. 12. 2021

Zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců završili kolektivní vyjednávání podpisem dodatku č. 5 ke Kolektivní smlouvě vyššího stupně…více.

Svaz průmyslu seznámil bankovní radu ČNB s dopady růstu cen na firmy

25. 11. 2021

Říjnový průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi firmami potvrdil, že bariérou číslo jedna je pro firmy růst cen řady klíčových vstupů a jejich nestabilita. Celá tisková zpráva zde.

ČSZE – vydání publikace k projektu

24. 11. 2021

Český svaz zaměstnavatelů v energetice vydal publikaci v rámci projektu “Posílení a rozvoj sociálního dialogu na všech úrovních energetického sektoru”…více.

ISSA – publikace u příležitosti 50. výročí vzniku Sekce elektřina

17. 11. 2021

Dokument připomíná 50 let historie a mimořádných úspěchů elektroenergetické sekce ISSA v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci…více.

62. Mezinárodní strojírenský veletrh a účast ČSZE

12. 11. 2021

ČSZE se zúčastnil 62. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V rámci doprovodného programu zorganizoval dvě odborné konference. Více naleznete zde.

Tisková zpráva – IFIEC

18. 10. 2021

Mezinárodní federace průmyslových spotřebitelů energie vydala tiskovou zprávu k současné situaci na energetické trhu. Originální znění naleznete zde.

Tisková zpráva – ČSZE, KZPS, SVSE

14. 10. 2021

Zástupci ČSZE, KZPS a SVSE se dohodli na vzájemné spolupráci při analýze výjimečné situace na energetické trhu a na vytvoření expertního týmu. Celá tisková zpráva zde.

ČEPS udělila medaile za bezpečnost

13. 10. 2021

Provozovatel přenosové soustavy udělil zástupcům bezpečnostních složek „Medaile za bezpečnost ČEPS“…více.

Energetika 2021

27. 9. 2021

Na konferenci „Energetika 2021“ vystoupil jako moderátor bloku s názvem „Jaké budou změny v přenosu a distribuci energií?“ Ing. Richard Vidlička, MBA, ředitel ČSZE…více.

E15 – Evropa řeší investice do zelené energetiky a růst cen

22. 9. 2021

Ing. Richard Vidlička, MBA, ředitel ČSZE se zúčastnil debaty v rámci International Energy Clubu v Ostravě. Celý článek naleznete…zde.

Otrokovická teplárna zahájila vytápění

20. 9. 2021

Teplárna Otrokovice zahájila dodávky tepla pro vytápění domácností i firem. Topit se začalo dříve než vloni…více.

Sdružení velkých spotřebitelů energie je novou sekcí ČSZE

29. 8. 2021

SVSE je od 1. 8. 2021 novou sekcí ČSZE. Činnost sekce spočívá především v obhajobě a prosazování zájmů spotřebitelské strany při nákupu energií…více.

ČSZE – Vydavatel časopisu ENERGETIKA

29. 8. 2021

ČSZE se znovu stal vydavatelem časopisu ENERGETIKA, s cílem vytvořit respektovanou komunikační a znalostní platformu pro český energetický sektor…více.

ČEPS – Vedení V052 u Temelína bylo opět uvedeno do provozu

23. 8. 2021

Společnost ČEPS dokončila opravu a uvedla do provozu vedení V052 mezi Jadernou elektrárnou Temelín a transformovnou Kočín…více.

Aktualizovaný hygienický manuál SP ČR

12. 7. 2021

Přehledné shrnutí veškerých platných nařízení a hygienických opatření, které můžete nově zanést do svých vnitřních předpisů…více.

ČEPS zahájila u Břeclavi výstavbu náhradní přenosové trasy

7. 7. 2021

Společnost ČEPS ve spolupráci s dodavateli začala urychleně stavět náhradní přenosovou trasu vedení V497 poblíž Břeclavi…více.

Svaz průmyslu a dopravy ČR vyzval vládu, aby Českou republiku připravila na život s covidem a dalšími pandemiemi 

17. 6. 2021

Všichni ústavní činitelé, poslanci i senátoři, by měli odložit předvolební, volební i povolební spory a připravit naši zemi na nadcházející období po pandemii…více.

Svaz průmyslu a dopravy ČR – Senát schválil návrh kurzarbeitu 

15. 6. 2021

Svaz průmyslu vítá schválení návrhu tzv. kurzarbeitu. Senátem prošel ve znění, které schválila Poslanecká sněmovna a Svaz průmyslu na něm spolupracoval společně s desítkami dalších odborníků…více.

Zatmění Slunce si vyžádalo koordinaci napříč Evropou 

10. 6. 2021

Částečné zatmění Slunce, které se v České republice projevilo dne 10. 6. 2021 v rozmezí přibližně 11:40 – 13:40, způsobilo pokles výroby fotovoltaických elektráren…více.

Dosud největší cvičení ČEPS a NÚKIB prověřilo, jak by energetici zvládli kyberútok 

10. 6. 2021

Procvičit reakci na krizovou situaci způsobenou kybernetickým útokem a upevnit součinnost při řešení dopadů kybernetických hrozeb…více.

ČEPS – Do řízení elektrizační soustavy se zapojili noví agregátoři

4. 6. 2021

Společnost ČEPS uzavřela smlouvu o poskytování služeb výkonové rovnováhy se dvěma novými integrovanými agregátory, společnostmi innogy Energo a Nano Energies…více.

Ocenění nejlepších žáků elektrotechnických škol ČSZE za školní rok 2020/2021

27. 5. 2021

Tradiční Ocenění nejlepších žáků elektrotechnických škol ČSZE se uskutečnilo dne 27. května 2021 v prostorách Velkého zrcadlového sálu Ministerstva školství ČR…více.

SPŠT – 43. ročník soutěže středoškolských odborných prací

17. 5. 2021

Na Střední průmyslové škole v Třebíči se koncem dubna 2021 uskutečnilo krajské kolo 43. ročníku soutěže středoškolských odborných prací…více.

Učitelské noviny – Energetika bude nově certifikovat své odborné školy

29. 4. 2021

Ostatně v tomto období se kdysi zrodila myšlenka jednotných závěrečných zkoušek. Příklad dobré praxe nyní poskytly energetické školy…více.

Energie+

27. 4. 2021

V rámci deníku MF DNES, vydavatelství MAFRA, byla vydána příloha Energie+, ve které ČSZE shrnul své aktivity a popsal současnou situaci v energetice….více.

Tušimická baterie v testování obstála

26. 3. 2021

Společnosti ČEZ a ČEPS vyzkoušely v rámci projektu BAART zapojení velkokapacitního bateriového systému pro poskytování služeb výkonové rovnováhy…více.

Diskuzní fórum „Home office v kontextu sociálního dialogu“

11. 3. 2021

Dne 11. 3. 2021 uspořádal ČSZE on-line diskuzní fórum na aktuální téma „Home office v kontextu sociálního dialogu“…více.

Třicet let existence Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, 1991 – 2021

3. 3. 2021

Český svaz zaměstnavatelů v energetice vznikl na začátku roku 1991, tedy v období, kdy ještě Česká a Slovenská Federativní Republika…více.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo k 1. 3. 2021 mimořádné opatření

3. 3. 2021

V souvislosti s ochranou obyvatelstva před dalším rozšířením onemocnění COVID-19…více.

Vyjádření k provádění vstupních, periodických a dalších pracovnělékařských prohlídek ve vztahu ke krizovým opatřením vlády
č. 1049, č. 1291, č. 54 a č. 137 od 15. února 2021

18. 2. 2021

Usnesením vlády č. 125 byl pro Českou republiku vyhlášen nouzový stav, a to pro období od 15. února 2021 do 28. února 2021…více.

Metodický pokyn hlavní hygieničky ČR

18. 2. 2021

Tento metodický pokyn se vydává v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19…více.

ČEPS spustila nový Vyjadřovací portál

21. 1. 2021

ČEPS, a.s. provozovatel přenosové soustavy spustil začátkem roku 2021 na svých webových stránkách aplikaci Vyjadřovací portál…více.

ISSA – Sekce elektřiny – nové video k bezpečnosti práce

21. 1. 2021

ISSA zveřejnila nové video s pracovními bezpečnostními postupy s názvem „Fantastická pětka“…více.

Členská základna ČSZE navýšena o osm nových členských subjektů

8. 1. 2021

V průběhu roku 2020 představenstvo ČSZE přijalo, projednalo a následně schválilo vstup 8 nových členských subjektů… více.

Kolektivní smlouva vyššího stupně – Dodatek č. 4

9. 12. 2020

Dne 9. prosince 2020 završili zástupci zaměstnavatelů a odborů kolektivní vyjednávání podpisem dodatku č. 4 ke kolektivní smlouvě vyššího stupně, uzavřené…více.

Valná hromada ČSZE

3. 12. 2020

V termínu 3. – 7. 12. 2020 se konala Valná hromada ČSZE. Z důvodu vládních opatření k zabránění šíření nemoci COVID-19 se poprvé v historii…více.

Nové webové stránky ČSZE

2. 12. 2020

Webové stránky ČSZE dostaly po letech „nový kabát“. Ani v době koronavirové jsme nezaháleli a intenzivně jsme pracovali…více.

Svatomartinská výzva

13. 11. 2020

ČSZE podporuje Svatomartinskou výzvu z 11. listopadu 2020, která cílí „k podpoře budoucnosti českého hospodářství prostřednictvím skutečné reformy…více.

Změny v energetice přinesou nové příležitosti i pro průmysl – rozhovor s Richardem Vidličkou, ředitelem ČSZE v časopise Spektrum SP ČR

2. 11. 2020

Energetika prochází v posledních letech zásadní proměnou. „Stírají se rozdíly mezi jednotlivými energetickými odvětvími nebo dokonce průmyslovými obo­ry,“ říká ředitel ČSZE…více.